Kanthal A1 vs. D etc

Discutii despre silica, kanthal, mesh, nichelina si altele
Avatar utilizator
feroce
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 141
Membru din: Lun Dec 08, 2014 1:07 am

Re: Kanthal A1 vs. D etc

Mesaj de feroce »

Valahule am dat comanda de inox cu un prieten:) deja l-au trimis....asteptam sa ajunga si sa-l bagam la teste:) ms omule de site
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: Kanthal A1 vs. D etc

Mesaj de Valahul »

Super!
Asteptam cu nerabdare impresiile.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
feroce
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 141
Membru din: Lun Dec 08, 2014 1:07 am

Re: Kanthal A1 vs. D etc

Mesaj de feroce »

deci....valahule esti un domn.......imi place ft mult inox....am trecut toate atomizoarele pe inox subtanku,kayfunu,taifunu.....
fata de kanthal aroma mai buna,si cand urc la wattaj mai mare nu imi da gust de ars in comparatie cu kanthalul la acelasi wattaj...
rezistenta imi urca cateodata cu 0.1 si cateodata cu 0.2,trebuie sa treaca putin timp sa revina la valoarea initiala:) dar nu ma deranjeaza....
si de lucrat....lucrezi ft usor cu el........mai urat e,ca sa faci o rezistenta peste 1 ohm la un diametru de 2.4 trebuie sa faci vreo 10 spire....
Avatar utilizator
feroce
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 141
Membru din: Lun Dec 08, 2014 1:07 am

Re: Kanthal A1 vs. D etc

Mesaj de feroce »

inca o adaugare la primul fire parca se incalzesc cam greu rezistenta....dupa ce incepi sa pufai merge struna.....recomand tuturor inox cu bumbac japonez:D merita incercat
Avatar utilizator
Genesis1900
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 37
Membru din: Vin Ian 17, 2014 9:42 pm

Re: Kanthal A1 vs. D etc

Mesaj de Genesis1900 »

feroce scrie:inca o adaugare la primul fire parca se incalzesc cam greu rezistenta....dupa ce incepi sa pufai merge struna.....recomand tuturor inox cu bumbac japonez:D merita incercat
Ai incercat kanthal A1 cu bumbac japonez? E inoxul mai bun decat kanthal A1?
Avatar utilizator
feroce
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 141
Membru din: Lun Dec 08, 2014 1:07 am

Re: Kanthal A1 vs. D etc

Mesaj de feroce »

genesis mie mi se pare ca e alta aroma,mai pronuntata decat kanthalul(am a1),la lichidele astea tutunoase nu prea se observa asa tare dar eu vapez in general de fructe,si imi place mai mult aroma.....
am primi azi si niste nicrom de 0.3,undeva la 9-10 spire imi iese o rezistenta 1.2-1.4,imi place ft mult cum da si asta aroma
Scrie răspuns