RUSSIA STAINLESS STEEL v3

Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

RUSSIA STAINLESS STEEL v3

Mesaj de HORATUCU »

Cautand piese de schimb pentru Russian 91%, am zis sa mai vad si pe Ecig.Am ramas surprins ca Russianul a fost inlocuit cu Russia v3.Mici modificari si pretul scazut la 50 ero. http://www.ecig.eu/mods/rba-repairable- ... mizer.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pt. ca nu am vazut nici o dicutie despre noua aparitie: l-a cumparat careva care poate spune cum este?
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: RUSSIA STAINLESS STEEL v3

Mesaj de cristian »

Mi se pare mie sau una din piesele din baza, poate si suruburile nu sunt din otel? Dupa luciu si culoare.

Trimis de pe al meu S500 folosind Tapatalk
Avatar utilizator
Mar1o
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:57 pm
Localitate: GL

Re: RUSSIA STAINLESS STEEL v3

Mesaj de Mar1o »

Mie mi se pare ca seamana cu Russian dar nu este. nu stiu ce si-au inchipuit ca fac cu Russia asta, dar mie unul nu-mi pare nici macar compatibil cu Russian/Kayfun. Camera de vaporizare este cumva corp comun cu mouthpiece???
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: RUSSIA STAINLESS STEEL v3

Mesaj de HORATUCU »

Asa pare.Pt. mine este dezavantajul major.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: RUSSIA STAINLESS STEEL v3

Mesaj de slavyk »

Vorba aia... au tras o palma la rahat... A devenit un BT804 mai frumos dar nu mai bun! (măcar ăsta BT-ul, e 30 de lei...)
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: RUSSIA STAINLESS STEEL v3

Mesaj de cristian »

Chiar numai mie mi se pare ca are alama pe piesa din baza?

Trimis de pe al meu S500 folosind Tapatalk
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: RUSSIA STAINLESS STEEL v3

Mesaj de slavyk »

e doar de alta culoare... se poate sa fie alama cromata. E interesanta si acoperirea de protectie... Cica SS acoperit cu un strat de alama si un strat de crom perlat ca sa-i dea aspectul ala, satinat... E cam dificil de depus pe suprafata unei piese din otel inoxidabil un alt strat metalic si de aceea ma cam surprinde pretul... Ceva nu e kosher cu atomizorul asta (stricat :mrgreen: )!
Avatar utilizator
gonzales89
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 341
Membru din: Joi Iul 25, 2013 9:23 pm
Localitate: Pitesti

Re: RUSSIA STAINLESS STEEL v3

Mesaj de gonzales89 »

Interesante schimbari(in bine, dupa parerea mea 8-) ) :

- control al lichidului, desi cred ca ar fi fost mai bine cu camera de ardere separata si cu filet, dar e bine si asa. cam la asta ma gandesc si eu de vreo luna sa fac la R91, dar nu ma indur sa dau 13€ transport: la svoemesto.de au "hornuri" lungi de K3.1 http://www.svoemesto.de/kayfun/kayfun-v ... imney.html" onclick="window.open(this.href);return false; . pe K2.1 am incercat deja si se simte diferenta ;)
- canale majorate pentru alimentare
- izolator din material mai bun si mai gros sub rezistenta
- arc la pinul 510
- valva de alimentare!?

Ce nu-mi place este... "The metal used on this atomizer is in 3 layers" :mrgreen: Stiu ca asa se face o placare durabila, dar mi-e cam teama ca sub vopsea sa nu fie ... leopardul :lol:

Cheers,
gonzales89
Imagine
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: RUSSIA STAINLESS STEEL v3

Mesaj de slavyk »

Dacă spui tu, așa o fi... Dar mie mi se pare că au scurtat și micsorat diametrul camerei de evaporare, au lungit și îngroșat hornul, au scos posibilitatea folosirii unui muștiuc ceea ce nu mi se pare OK.
Avatar utilizator
gonzales89
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 341
Membru din: Joi Iul 25, 2013 9:23 pm
Localitate: Pitesti

Re: RUSSIA STAINLESS STEEL v3

Mesaj de gonzales89 »

slavyk scrie:Dar mie mi se pare că au scurtat și micsorat diametrul camerei de evaporare, au lungit și îngroșat hornul, au scos posibilitatea folosirii unui muștiuc ceea ce nu mi se pare OK.
Nu cred ca au umblat la dimensiunile camerei de ardere, nu avea nici un sens. Au ingrosat si lungit hornul - este cat hornul original + grosime topcap + mustiuc. Despre lipsa posibilitatii de a folosi alt mustiuc, ce sa zic, mie-mi place cel original. Totusi, cum am mai spus, nu prea inteleg de ce s-au caznit sa-l placheze, cand era mai ieftin sa lase otelul gol ... asta daca e cu adevarat SS ;) Si mai e si vorba aia cum ca "sa nu te increzi in greci nici atunci cand fac daruri" :mrgreen:
Oricum ramane ideea mea, care se rezolva cu doar 10€ (mustiuc 701 Svoemesto + horn long mode). Uite aici ideea aplicata pe K2.1 http://vapersforum.ro/recenzii-produse- ... ml#p114849" onclick="window.open(this.href);return false;
Saptamana viitoare fac comanda pe svoemesto.de si daca mai este cineva interesat, dati PM

Cheers,
gonzales89
Imagine
Scrie răspuns