Sigelei 20w

slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Sigelei 20w

Mesaj de slavyk »

NU, este Sigelei 20W, uitați-vă la titlu dacă nu aveți răbdare să vedeți clipul. A PBusardo Review & Contest - The Sigelei 20W (SX200). Apropos, este disponibil deja SX350, aici:
https://www.e-dym.pl/MODY/Akcesoria/124 ... 0._!!.html" onclick="window.open(this.href);return false;
danny d
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 121
Membru din: Lun Aug 05, 2013 1:32 pm
Localitate: Resita

Re: Sigelei 20w

Mesaj de danny d »

Il folosesc de o saptamana si m-am gandit sa va spun si voua cateva impresii mai ales ca in curand va fi la vanzare pe V1.
L-am cumparat de pe Fasttech, e mare, e greu si nu foarte frumos. L-am folosit cu un Taifun (dual microcoil cu vata, 9 spire Kanthal de 0.25 pe burghiu de 1.5 fiecare rezistenta rezultand o rezistenta totala de 0.9 Ohmi) si Kayfun 3.1 (dual microcoil cu vata, 9 spire NiCr de 0.25 pe burghiu de 1.5 fiecare rezistenta rezultand o rezistenta totala de 0.7 Ohmi). Dupa mai multe cautari am costatat ca sweet spot-ul este cam la 17.5 W pe Taifun si la 15.5 W pe Kayfun. Am folosit mai multe tipuri de acumulatori dar cei mai buni (din ce am eu Samsung, EH) au fost clar Panasonic de 2250 mAh CH (la watajul asta nu incape in discutie sa folosesti ceva gen Samsung de 2600 mAh de exemplu pt. ca tin foarte putin). La 17.5 W Panasonicul merge pana la aprox. 3.5 V fara a simti o scadere a puterii si vapez asa aprox. 3 ml, la stilul meu cam in 5 ore. La 15.5 W tot cu Panasonic CH totul merge constant pana la 3.35 V. Vreau sa va spun ca inainte am folosit un mecanic Smyrna la care aveam o cadere in sarcina de 0.4 V si bateria trebuia sa o schimb pe la 3.7 V, acum nu m-as mai intoarce la mecanic. Imi place foarte mult constanta pe care o am cu modul, la atty le-am pus tank-uri de plastic fumuriu negru ca sa se lege cumva cu negrul de plastic al afisajului de pe mod. Parca nici nu arata asa de rau. Cel mai enervant este finishul mat care nu se asorteaza cu nici un atty pe care-l detin pentru ca ele sunt lucioase. Urmeaza sa ma hotarasc daca voi cumpara atty mate sau incerc un polish la mod. Nu ma pricep prea mult la recenzii dar eu sunt super multumit de mod, acum astept niste Efest Purple de 3100 mAh si sper sa-mi creasca autonomia. Daca aveti intrebari va raspund cu placere.
Toate cele bune !
danny d
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 121
Membru din: Lun Aug 05, 2013 1:32 pm
Localitate: Resita

Re: Sigelei 20w

Mesaj de danny d »

Inainte de anul nou modul meu a murit un pic... L-am folosit exclusiv din mai, nu a facut absolut nicio figura, a mers ireprosabil. Deodata s-a dus conexiunea 510 cu pin retractabil care imi placea asa de mult. Se pare ca s-a dus arcul si nu mai face contact. A mai avut cineva probleme si daca da, cum a reusit sa desfaca top cap-ul? Parca as vrea sa-l resuscitez. Mi-a placut mult, imi place electronica si senzorul gravitational. Poate are cineva un sfat pentru mine ... va rog.
Scrie răspuns