The Russian 91% - replica mai buna decat originalul!

Scrie răspuns
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

The Russian 91% - replica mai buna decat originalul!

Mesaj de slavyk »

The Russian, replica Kayfun iar The Russian, replica Kayfun Lite. http://ezig-online.de/selbstwickler/the ... omizer.php
[youtube][/youtube]
Avatar utilizator
gonzales89
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 341
Membru din: Joi Iul 25, 2013 9:23 pm
Localitate: Pitesti

Re: The Russian 91% - replica mai buna decat originalul!

Mesaj de gonzales89 »

Stiam de "The Russian", dar "The Russian 91%" este o surpriza ... chiar placuta :lol: De remarcat, fata de Kayfun Lite, in afara de pretul mai mic, este controlul de aer si conectorul pentru mustiuc identic cu cel al lui 3.1. Pe de alta parte, din kit lipseste sectiunea mediana din inox a tankului :(
Apropo de tankuri: a aparut tubul full transparent pentru 2.1 - 14.95€ la digitalsteam si intaste. Dar mai bine mai pun inca o data suma asta si-mi iau o Chithaka de la fasttech.com :lol:

Cheers,
gonzales89
Imagine
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: The Russian 91% - replica mai buna decat originalul!

Mesaj de Valahul »

gonzales89 scrie:Stiam de "The Russian", dar "The Russian 91%" este o surpriza ... chiar placuta :lol: De remarcat, fata de Kayfun Lite, in afara de pretul mai mic, este controlul de aer si conectorul pentru mustiuc identic cu cel al lui 3.1. Pe de alta parte, din kit lipseste sectiunea mediana din inox a tankului :(
Apropo de tankuri: a aparut tubul full transparent pentru 2.1 - 14.95€ la digitalsteam si intaste. Dar mai bine mai pun inca o data suma asta si-mi iau o Chithaka de la fasttech.com :lol:

Cheers,
gonzales89
Daca face cineva un coop Chithaka poate ma bag...
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
gonzales89
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 341
Membru din: Joi Iul 25, 2013 9:23 pm
Localitate: Pitesti

Re: The Russian 91% - replica mai buna decat originalul!

Mesaj de gonzales89 »

Valahul scrie:Daca face cineva un coop Chithaka poate ma bag...
La fasttech.com transportul este ... Free!

Cheers,
gonzales89
Imagine
Avatar utilizator
gonzales89
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 341
Membru din: Joi Iul 25, 2013 9:23 pm
Localitate: Pitesti

Re: The Russian 91% - replica mai buna decat originalul!

Mesaj de gonzales89 »

Oricum, ar fi bine sa vedem intai reactiile celor care deja urmeaza s-o primeasca pe asta de la fasttech ;)

Cheers,
gonzales89
Imagine
Avatar utilizator
gonzales89
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 341
Membru din: Joi Iul 25, 2013 9:23 pm
Localitate: Pitesti

Re: The Russian 91% - replica mai buna decat originalul!

Mesaj de gonzales89 »

gonzales89 scrie:Pe de alta parte, din kit lipseste sectiunea mediana din inox a tankului :(
S-ar putea sa fi gresit un pic aici: daca ma uit mai bine, in unele poze se vede si sectiunea pomenita :oops:
Oricum, este mai draguta versiunea asta scurta si deja imi face cu ochiul ;)

Cheers,
gonzales89
Imagine
Avatar utilizator
gonzales89
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 341
Membru din: Joi Iul 25, 2013 9:23 pm
Localitate: Pitesti

Re: The Russian 91% - replica mai buna decat originalul!

Mesaj de gonzales89 »

Tot dand tarcoale pe ezig-online, ca lupul la stana, am mai remarcat doua amanunte care mi-au scapat initial: polul pozitiv reglabil si filetele laterale pentru suruburile de fixare a rezistentei 8-)
Din cate stiu, parca Kayfun Lite nu le are...

Cheers,
gonzales89
Imagine
alexparazit

Re: The Russian 91% - replica mai buna decat originalul!

Mesaj de alexparazit »

gonzales89 scrie:Tot dand tarcoale pe ezig-online, ca lupul la stana, am mai remarcat doua amanunte care mi-au scapat initial: polul pozitiv reglabil si filetele laterale pentru suruburile de fixare a rezistentei 8-)
Din cate stiu, parca Kayfun Lite nu le are...

Cheers,
gonzales89

nu esti singurul care da tarcoale acolo :lol: ...de mult mi-am dorit un kayfun sa le pot compara,dar nu stiu dc m-am eschivat mereu ...acum asta micu' imi place cum arata,si pretul e ok, dar astept un ''review'' de la un roman,si mai bine ar fi un roman care are si clona si orig.
Avatar utilizator
gonzales89
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 341
Membru din: Joi Iul 25, 2013 9:23 pm
Localitate: Pitesti

Re: The Russian 91% - replica mai buna decat originalul!

Mesaj de gonzales89 »

alexparazit scrie:nu esti singurul care da tarcoale acolo :lol:
Alex, sunt sigur ca deja este ... o adevarata haita cu ochii pe micul bastard! Dar daca vrei doar sa vezi "ce poate" Kayfunul, de ce nu te-ai inscris pe lista polonezului (mi-aduc aminte ca tu ai fost cel care l-a descoperit)? Reactiile la Nautifun sunt pozitive. Singurul lucru care nu mi-a placut a fost ca nu merge decat cu dimensiunea XL(sau apropiata) a tankului - iarasi chestii uriase si ... remarcabile :evil:
R 91% este alta poveste - toate avantajele lui 3.1(mai putin valva, care mie mi se pare o gaselnita extraordinara) la o dimensiune si pret mult mai reduse :D
Oricum, il am in colimator si, daca prind rand, nu am sa sovai prea mult.

Cheers,
gonzales89
Imagine
alexparazit

Re: The Russian 91% - replica mai buna decat originalul!

Mesaj de alexparazit »

R 91% este alta poveste - toate avantajele lui 3.1(mai putin valva, care mie mi se pare o gaselnita extraordinara) la o dimensiune si pret mult mai redus
asta ma atras la el -dimensiunea redusa(si pretul:d). in mod xl nu mi-a placut niciodata nici ody/ ithaka. din ce vad eu aici pe site e disponibil, nu vad dc sa nu prinzi rand :?
Avatar utilizator
gonzales89
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 341
Membru din: Joi Iul 25, 2013 9:23 pm
Localitate: Pitesti

Re: The Russian 91% - replica mai buna decat originalul!

Mesaj de gonzales89 »

alexparazit scrie:nu vad dc sa nu prinzi rand :?
Nu stiu, "am eu asa, o presimtire" ca randul este mai lung ;) (este foarte asteptat). Dar saptamana viitoare voi fi ... in rand(este disponibil din 26.08.2013). Si daca e asa cum banuiesc eu (Serghei & Co, in spate), la un moment dat s-ar putea sa fie mai multe Russian-uri decat Kayfun-uri pe piata! Vom vedea, e doar o banuiala.

Cheers,
gonzales89
Imagine
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: The Russian 91% - replica mai buna decat originalul!

Mesaj de Valahul »

Incerc sa-l bag in cos, dar cand dau sa finalizez, dispare.
Inteleg ca este un preorder, dar nu gasesc unde sa fac rezervarea. Sau nu se poate rezerva, si cand intra in stoc care apuca?
Ca atunci nu inteleg cum e preorder.
Iese cam la 300 lei, ceea ce nu mi se pare mult pentru un atty bun.
De chinezarii ieftine m-am saturat...
Nu il gasim pe altundeva in stoc?
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
gonzales89
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 341
Membru din: Joi Iul 25, 2013 9:23 pm
Localitate: Pitesti

Re: The Russian 91% - replica mai buna decat originalul!

Mesaj de gonzales89 »

Valahul scrie:Incerc sa-l bag in cos, dar cand dau sa finalizez, dispare.
Ai putina rabdare: deocamdata la vanzare nu-i decat "pielea ursului din padure" :lol:
Valahul scrie:Nu il gasim pe altundeva in stoc?
Deocamdata... nu prea. Producatorul este asta http://www.alibaba.com/product-gs/11384 ... mizer.html" onclick="window.open(this.href);return false; . Pretul este 47-49$, MOQ 25 sets.
Pentru cine are rabdare, cu Google translate si putina rusa, aici http://www.ecigtalk.ru/forum/f73/t25720.html" onclick="window.open(this.href);return false; se pot afla ceva chestii interesante ;)
In mare, Serghei sustine ca nu-i mana cuiva din echipa, ci mai repede a unuia dintre parteneri. Mai mult, zice ca R 91% este chiar Kayfun Lite, curatat oleaca si refinisat.
Mai este posibil si ca rusul a vrut sa-i tepuiasca un pic pe asociatii nemti :mrgreen:

Cheers,
gonzales89
Imagine
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: The Russian 91% - replica mai buna decat originalul!

Mesaj de Valahul »

gonzales89 scrie:
Valahul scrie:Incerc sa-l bag in cos, dar cand dau sa finalizez, dispare.
Ai putina rabdare: deocamdata la vanzare nu-i decat "pielea ursului din padure" :lol:
Valahul scrie:Nu il gasim pe altundeva in stoc?
Deocamdata... nu prea. Producatorul este asta http://www.alibaba.com/product-gs/11384 ... mizer.html" onclick="window.open(this.href);return false; . Pretul este 47-49$, MOQ 25 sets.
No, amu sa vedem de unde il luam...
Unde apare prima data, pe el...
Cum il gaseste cineva pe undeva, sfoara in tara.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
alexparazit

Re: The Russian 91% - replica mai buna decat originalul!

Mesaj de alexparazit »

totusi stau si ma gandesc dc sa dau 70euro pe clona asta cand pot sa dau 80 pe orig. care e si pe stoc http://www.cloud9vaping.co.uk/epages/yx ... F-LITE-KIT" onclick="window.open(this.href);return false; full kit cu ss window :roll:
Scrie răspuns