The Russian 91% - replica mai buna decat originalul!

Scrie răspuns
danny d
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 121
Membru din: Lun Aug 05, 2013 1:32 pm
Localitate: Resita

Re: The Russian 91% - replica mai buna decat originalul!

Mesaj de danny d »

Dupa lungi cautari si o "disectie" noua a unei brichete am gasit o-ringul vietii. Eu il cautam la supapa de reumplere... Problema rezolvata, vaper fericit!
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: The Russian 91% - replica mai buna decat originalul!

Mesaj de slavyk »

Ai văzut că există? O ţîră de atenție şi spirit de observaţie...

S500 tap-tap
Avatar utilizator
gonzales89
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 341
Membru din: Joi Iul 25, 2013 9:23 pm
Localitate: Pitesti

Re: The Russian 91% - replica mai buna decat originalul!

Mesaj de gonzales89 »

danny d scrie:Dupa lungi cautari si o "disectie" noua a unei brichete am gasit o-ringul vietii. Eu il cautam la supapa de reumplere... Problema rezolvata, vaper fericit!
Probabil ca acum fiind nefumator, te-ai dezvatat de cautat si disecat brichete si d'aia au fost "lungi cautari" :mrgreen: La primul meu R91(cel cumparat direct) problema a aparut abia dupa ~400 umpleri iar celalalt (SH) a avut de la inceput "supuratii" de lichid. Se pare ca problema a fost aceeasi si la KFL SM ;)

Cheers,
gonzales89
Imagine
sorinthunder
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Mai 23, 2015 9:46 am
Localitate: Lugoj

Re: The Russian 91% - replica mai buna decat originalul!

Mesaj de sorinthunder »

Am o clona de genul din luna martie si am o problema. Cred ca nu stiu cum sa ii fac modarea, deoarece o data imi curge lichidul prin gaura de aer (mi se inunda rezistenta) sau nu mi se alimenteaza si atunci am gust de bumbac ars. In paranteza fie spus este foarte iute. Poate ma ajuta careva cu ceva sfaturi sau un filmulet. L-am nimerit de vreo doua ori si a mers bestial.
Avatar utilizator
stefannt
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 110
Membru din: Sâm Sep 14, 2013 5:23 pm

Re: The Russian 91% - replica mai buna decat originalul!

Mesaj de stefannt »

Poate te ajuta... " onclick="window.open(this.href);return false;
Imagine
sorinthunder
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Mai 23, 2015 9:46 am
Localitate: Lugoj

Re: The Russian 91% - replica mai buna decat originalul!

Mesaj de sorinthunder »

Nu am posibilitatea unui filmulet, dar am sa incerc sa iti explic in scris modarea. Eu m-am chinuit cu al meu din luna februarie sa ii prind setarea. Bobinezi o rezistenta de kanthal de 0,30 pe un bughiu cu diametrul de 2 mm. Faci 7 spire si fixezi rezistenta facuta in asa fel incat burghiul sa cada exact pe cele doua canale de alimentare. Intrduci bumbacul in rezistenta si il tragi in sus. Bagi corpul care inchide rezistenta si tai bumbacul la distanta de un centimetru de margine. Mustatile care iti raman, le indesi cu grija in lateralele tesite in asa fel incat sa fie umplute complect cu bumbac. Pui capacul, inchei complect Kayfunul si spor la vapat. Merge bestial. Sper ca am reusit sa explic suficient de clar.
Scrie răspuns