Eleaf istick TC 60W

jshp
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 2
Membru din: Dum Noi 01, 2015 9:31 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Eleaf istick TC 60W

Mesaj de jshp »

Salut, a achizitionat cineva acest produs? merita investitia?
pareri,comentarii................
ms.
http://www.eleafworld.com/istick-tc60w/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.eleafworld.com/melo-2-atomizer/" onclick="window.open(this.href);return false;
crystal
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 54
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 10:56 am

Re: Eleaf istick TC 60W

Mesaj de crystal »

il are un amic de al meu ca era pret bun la ivape , mi se pare excelent , dar eu mi-as lua vtc mini pt SS si display mai dragutz. nu o sa fi dezamagit de istick. pe putere si acelasi atomizor mi se par la fel. corpul e misto , butonul se simte bine , capacul spate sta bine.
am vazut ca ai dat link si la melo 2 . n-am incercat melo 2 , dar era cineva la un magazin cu unu si semana izbitor cu lemo 2 care a fost un favorit al meu o perioada. daca vrei sa vapezi la 30-45w si sa dai din cand in cad mai sus e foarte ok , altfel ca toate modurile single 18650 iti distruge bateria ( ma refer la consum ).
Avatar utilizator
dicomes
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 29
Membru din: Lun Ian 11, 2016 3:48 pm

Re: Eleaf istick TC 60W

Mesaj de dicomes »

Am un MELO 2 si pot spune ca este gandit genial pt. categoria din care face parte.Este comparabil cu produse mult mai scumpe. Aburi multi/aroma curata/TH la superlativ/capacitate mare 4ml/umplere extrem de facila pe sus,pt mine cea mai simpla alimentare cu lichid din tot ce am avut/a aparut si rezistenta RBA (se reface rezistenta cu fir si bumbac nou,nu se mai arunca)/aspect frumos....acestea sunt doar cateva motive pt care merita sa ai asa ceva. Avand aceste caracteristici evident si consumul este pe măsură si la lichid si la curent. Eu vaporizez cu el aprox. 15 ml/zi. O baterie 18650 cu descărcare de 10A-2500 mah, te tine cam jumatate de zi. Oricum majoritatea modurilor electronice au micro-usb si se pot utiliza in timpul incarcarii.Voi da si link-uri cu ce as aprecia eu ca s-ar potriviri.
Avatar utilizator
dicomes
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 29
Membru din: Lun Ian 11, 2016 3:48 pm

Re: Eleaf istick TC 60W

Mesaj de dicomes »

http://vapez.ro/mod-uri-electronice-tc/ ... negru.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Avatar utilizator
dicomes
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 29
Membru din: Lun Ian 11, 2016 3:48 pm

Re: Eleaf istick TC 60W

Mesaj de dicomes »

http://vapez.ro/eleaf-melo/6917-pachet- ... elo-2.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Avatar utilizator
dicomes
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 29
Membru din: Lun Ian 11, 2016 3:48 pm

Re: Eleaf istick TC 60W

Mesaj de dicomes »

http://vapez.ro/eleaf-ijust-2/7370-rezi ... 2-ecr.html" onclick="window.open(this.href);return false;
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Eleaf istick TC 60W

Mesaj de cristian »

crystal scrie: altfel ca toate modurile single 18650 iti distruge bateria ( ma refer la consum ).
Nu mai spune. De unde le scoateti bre, ai vreun laborator unde ai testat chestia asta sau asa iti zice tie "experienta"?
Cate baterii (acumulatoare probabil ca ai vrut sa zici) ai distrus pana acum cu modul single?
Eu am acumulatoare cu varsta intre 6 luni si un an care functioneaza bine si azi. Numai single.

Dar probabil ca te referi al acumulatoarele alea de 20 de lei care se uzeaza si daca le tii in sertar.
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Eleaf istick TC 60W

Mesaj de Midnight Caller »

Pana la urma eu am niste NCR18650B verzi de acum 2-3 ani care inca isi fac datoria bine-mersi (e drept la 15W) si ma tin o zi pe Sigelei Mini.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Eleaf istick TC 60W

Mesaj de cristian »

Normal.
Asta cu "distruge bateria" cre'ca ii baga in sperieti pe baietii astia care vor si ei un mod.
Avatar utilizator
dicomes
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 29
Membru din: Lun Ian 11, 2016 3:48 pm

Re: Eleaf istick TC 60W

Mesaj de dicomes »

Nea Cristi,am stat în expectativă dacă să-ți raspund sau nu. Oricum voi fi scurt.
1-BATERIE am folosit ca termen generic,dar probabil ai simtit nevoia sa arati ca știi și cunoști inclusiv pluralul corect. Bravo,felicitari.
2- Juma (jumătate)de zi reprezinta 12 ore in accepțiunea mea ,iar un (1) ACUMULATOR 2500-3000mah nu tine mai mult de 12 ore (pana se descarca),cu o rezistenta 0.3 ohmi (atat are rezisenta pe MELO2)nici dacă îl storci. Poate doar daca nu tragi deloc sau fizica se aplica aleatoriu pe criterii regionale sau de altă natură.Pentru o astel de rezistență trebuie setat modul la un minim 25w,personal il țin in 35w. Producatorul, respectiv Eleaf specifică 30w-60w.
In rest numai de bine si forța fie cu tine. Peace!
Avatar utilizator
dicomes
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 29
Membru din: Lun Ian 11, 2016 3:48 pm

Re: Eleaf istick TC 60W

Mesaj de dicomes »

Revin, cu scuzele de rigoare pentru Cristian. M-am grabit sa raspund si nu am observat ca acel mesaj nu-mi era adresat. Scuze Cristi,gafa îmi aparține .
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Eleaf istick TC 60W

Mesaj de slavyk »

Oala cu cenușă o ai pregătită, dicomes?! :ggt
Scrie răspuns