eCig Terminator Tank TT2

mirevaly
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 8:49 pm
Localitate: TIMISOARA

Re: eCig Terminator Tank TT2

Mesaj de mirevaly »

Da. Am reusit. Am strans tare filetul din mijloc. Pe celalalt l-am lasat semideschis. La inceput pateam si eu la fel dar sa sti ca se alimenteaza si pe acolo :lol: nu-i problema. Are si acolo gaurele.
Imagine
Imagine
NU MAI FUMEZ DIN 25.03.2011
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: eCig Terminator Tank TT2

Mesaj de Valahul »

mirevaly scrie:Da. Am reusit. Am strans tare filetul din mijloc. Pe celalalt l-am lasat semideschis. La inceput pateam si eu la fel dar sa sti ca se alimenteaza si pe acolo :lol: nu-i problema. Are si acolo gaurele.
O alta problema care am remarcat-o, daca il scot de pe mod si tampozez varful, acolo unde se insurubeaza pe mod, pe hartie absorbanta, ramane o mica pata de lichid, deci se pare ca curge chiar daca putin, pe acolo.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
mirevaly
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 8:49 pm
Localitate: TIMISOARA

Re: eCig Terminator Tank TT2

Mesaj de mirevaly »

Eu din pacate nu pot sa-mi dau seama, deoarece nu am rezolvat problema tankului cu surub si pierd lichid la alimentare din cauza presiunii care nu are unde sa plece. Ma gandeam sa gauresc tankul si sa-i pun un surub sa economisesc acum 50-60 ron.
Imagine
Imagine
NU MAI FUMEZ DIN 25.03.2011
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: eCig Terminator Tank TT2

Mesaj de slavyk »

primele impresii:
- din punct de vedere al conceptului, bun.
- din punct de vedere punerii in opera al conceptului, VARZA! Pare a fi un proiect realizat de un proiectant incepator cu pile la sefu' al' mare al Smoktech de s-au facut de rusine cu o asemenea catastrofa de atomizor! Mea culpa, Todd a avut dreptate sa-i faca chestiile alea urate!
Dar! Cine are chef de botroceala, se mai poate recupera cate ceva... Una din erorile pe proiectare este admisia aerului pe exteriorul cupei de ceramica deci curentul de aer trece pe langa rezistenta. Rezolvarea este simpla, se astupa gaura laterala din baza atomizorului, infasurand zona respectiva cu 3...4 spire de banda de teflon. In acest fel, admisia aerului se face prin pinul central, ca la orice atomizor iar curentul de aer este obligat sa treaca peste rezistenta. Se poate coborî cu infasurarea de teflon si peste 3...4 spire ale filetului 510, obtinindu-se o oarecare blocare a atomizorului in prelungitor.
mirevaly scrie:Eu din pacate nu pot sa-mi dau seama, deoarece nu am rezolvat problema tankului cu surub si pierd lichid la alimentare din cauza presiunii care nu are unde sa plece. Ma gandeam sa gauresc tankul si sa-i pun un surub sa economisesc acum 50-60 ron.
Alimenteaza-l prin indepartarea flansei de jos, tinandu-l cu bulbul in sus si tragand flansa superioara impreuna cu tubul tank-ului inspre mustiuc. Daca tank-ul tau e cu filete, e simplu.

Cert este ca 4 euro la care se adauga transportul deci vreo 40 de lei au fost aruncati pe apa Sîmbetei. :oops:
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: eCig Terminator Tank TT2

Mesaj de Valahul »

Cam asa e.
Si eu pe langa Terminator, mi-am luat si doua tankuri pentru el...
Asta e cu vapatul.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: eCig Terminator Tank TT2

Mesaj de Valahul »

Mai bine il luam noi pe asta Killa` inox.
E inox, arata bine...
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: eCig Terminator Tank TT2

Mesaj de slavyk »

Da... asta da. Dar era acum 2 saptamini? Nu era nici acum 2 ore!
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: eCig Terminator Tank TT2

Mesaj de Valahul »

slavyk scrie:Da... asta da. Dar era acum 2 saptamini? Nu era nici acum 2 ore!
Da, acum l-or bagat...
Il luam?
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: eCig Terminator Tank TT2

Mesaj de slavyk »

No, uşor. Amu mai stau oleacă.

Sent from my S500 using Tapatalk 2
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: eCig Terminator Tank TT2

Mesaj de Valahul »

Da, si ala sunt convins ca merge la fel ca Terminatorul. Un stil de vapat fara sens, cu foarte multe complicatii si munca in zadar...
Eu nu caut sa tot bibilesc pe atomizoare, ci vreau pur si simplu sa vapez.
Eficient, ai luat atty, si dai. La analoage e simplu, un pachet si o bricheta, nu tot reglaje ai altele.
Cand ma inervez, ma cam bate gandul de un Kent, dar renunt.
Eu o sa imi caut pe viitor un atty cat mai simplu si eficient, ca de teste si bani aruncati m-am cam saturat...
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: eCig Terminator Tank TT2

Mesaj de Midnight Caller »

Valahul scrie: Eu nu caut sa tot bibilesc pe atomizoare, ci vreau pur si simplu sa vapez.
No offence man, dar pt. asta exista cartomizoare sau atomizoare de unica aruncare :)
Pentru noi care ne dorim toate nebuniile, si sa le facem pe gustul nostru, exista suferinta micilor adaptari/piliri/indoiri/impletiri/etc :)
Altfel am vapa toti din clearo servisabile si 510-uri...
mirevaly
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 8:49 pm
Localitate: TIMISOARA

Re: eCig Terminator Tank TT2

Mesaj de mirevaly »

Pai cum sa renuntam la bibileala. Unde-i aventura, unde-i farmecul? Daca toate ar merge din prima m-as plictisi si cine stie de ce m-as apuca. Si apoi ca orice vaper serios, le incercam incet pe toate. Ca sa nu ma dezmint mi-am luat astazi un MARK :D Daca nu-l probam personal sigur nu credeam nimic. Si apoi mie-mi place ;) I-mi plac toate in felul lor. Nici n-am pierdut asa mult, ca doara oricum luam baze nu? Asta a fost bonus :lol: Multumesc de idee @slavyk, am sa incerc, dar Tankul nu e cu filet din pacate.
Imagine
Imagine
NU MAI FUMEZ DIN 25.03.2011
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: eCig Terminator Tank TT2

Mesaj de slavyk »

Cu placere, dar mai sunt si alte posibilitati. Ai capacele de protectie de la cartomizoare? Cel care este pus pe conectorul 510, are in interior o tepusa de silicon. Eu am taiat partea cilindrica si am pus "pioneza" ramasa in locul surubelului pe care l-am ratacit intr-o zi. Deci daca tank-ul tau are flansele din metal moale sau plastic, o gaura de fi2mm in care pui "pioneza" iti rezolva problema.
mirevaly
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 8:49 pm
Localitate: TIMISOARA

Re: eCig Terminator Tank TT2

Mesaj de mirevaly »

Am, sigur. Asta ar trebui sa-l gauresc http://vapez.ro/carto-tank-vapez/1496-c ... apers.html" onclick="window.open(this.href);return false;, sau plasticul. Am un tank vapez.
Imagine
Imagine
NU MAI FUMEZ DIN 25.03.2011
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: eCig Terminator Tank TT2

Mesaj de slavyk »

Capacul, ala din link. Dar ce diametru are? Daca diametrul este mai mic de 22mm, nu se poate face gaura deoarece se intersectează cu canalele garniturilor. Dar se poate si in rezervor dacă peretele are vreo 2mm. În acest caz, poti pune un surubel cu cap cilindric sau cu cap înecat.


Sent from my S500 using Tapatalk 2
Scrie răspuns