Provari P3

Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Provari P3

Mesaj de alexinos »

Deja au aparut primele preturi de la € 205,00 la € 230,00 .

http://hisvape.net/vapes/provari/p3/156 ... tin-silver" onclick="window.open(this.href);return false;
Avatar utilizator
dan1978
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: Mar Iul 09, 2013 10:47 am

Re: Provari P3

Mesaj de dan1978 »

[youtube][/youtube]
Imagine Din 15-02-2011Imagine
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Re: Provari P3

Mesaj de alexinos »

Da este bine de stiut,deci nu este de mirare pretul.Multumim de film Dan1978.
Avatar utilizator
dan1978
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: Mar Iul 09, 2013 10:47 am

Re: Provari P3

Mesaj de dan1978 »

P3 manual
https://www.sbcig.hu/shop_ordered/7919/ ... educed.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Imagine Din 15-02-2011Imagine
Avatar utilizator
dan1978
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: Mar Iul 09, 2013 10:47 am

Re: Provari P3

Mesaj de dan1978 »

Ceva interesant
We have actually found that noalox can dry out and cause a worse connection so it's not recommended to use that for very long. It can build up in the threads and lose it's conductivity over time. It's suggested to clean out the threads with isopropyl to get all the noalox removed.
Imagine Din 15-02-2011Imagine
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Re: Provari P3

Mesaj de alexinos »

ProVape Black Friday One Day Coupon Code - BF10

10% reducere pentru 28.11.2014

Code: BF10
Avatar utilizator
AWE
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 273
Membru din: Mar Dec 24, 2013 11:32 am
Localitate: TM

Re: Provari P3

Mesaj de AWE »

Pret la noi, pe Vapez: 1238 lei, 281 euro echivalent.

Acum sincer, eu sunt fan Provari, tocmai mi-am luat un 2.5 nou la pret de vechi, dar 281 de euro?????? Da-o dracu', chiar nu inteleg pe ce anume cer astia atatia bani.
Chiar m-am uitat pe site la Provape, unul negru e 270 de dolari, oricum enorm de scump la ce face dar pare ieftin pe langa ce se intampla aici.

Ah, lol, cica ''ultimele bucati in stoc'' la 5 minute dupa ce a aparut dealtfel, in stoc. Sa inteleg ca au comandat 2-3 bucati din fiecare varianta? :D
Avatar utilizator
dan1978
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: Mar Iul 09, 2013 10:47 am

Re: Provari P3

Mesaj de dan1978 »

Exista si varianta co-op.....cea mai ieftina.
Imagine Din 15-02-2011Imagine
Avatar utilizator
AWE
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 273
Membru din: Mar Dec 24, 2013 11:32 am
Localitate: TM

Re: Provari P3

Mesaj de AWE »

Co-op? Nu ca n-as fi convins ca exista o gramada de doritori de P3 (lol, nu), dar chiar si pretul in dolari mi se pare mare. Este desigur un mod bun, ca si cele dinaintea sa, probabil tine o viata daca ai grija de el, dar pretul tot mare e. Prea mare.

Sincer oricat de convins as fi de calitatea indiscutabila a produselor Provape, e o sarcina foarte grea sa ma convinga cineva ca merita banii aia. Probabil sunt eu mai zgarcit, dar si daca as castiga potul cel mare la Loto, tot scump mi s-ar parea, pentru ca un dolar e tot un dolar , indiferent cat de multi bani ai.
Desigur, nu toata lumea gandeste la fel, asta e doar parerea mea.
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Re: Provari P3

Mesaj de alexinos »

Atentie!!!!!
Provari P3 Beta - nu lasa mai mult de 3,8A - la un setup de 1,8 Ohm se poate dupa cum arata cu max. 17,2W vapat.

Provari P3 - are alt soft care lasa 5A - ceea ce inseamna ca se poate vapa cu 20W.

Azi am aflat,sunt putin trist ca la acest pret care am platit nu pot vapa cu 20W - bine nu vapez eu cu 20W dar numai gindul imi da neliniste.Cam asa este cu Beta si cind te maninca - trebuie sa te scarpini. :(
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Provari P3

Mesaj de cristian »

Nu poti merge la distribuitor sa iti faca un upgrade de soft? Asta daca e de la soft.
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Re: Provari P3

Mesaj de alexinos »

Treburile stau cam asa: In contractul cu cei de la provape scrie clar -versiunile Beta nu sunt de vinzare la clienti si sunt numai pentru test!!Eu spun cinstit ca pur si simplu am vazut in vitrina acel P3 ,l-am rugat frumos sa ma uit la el ceea ce a facut spunindu-mi fara sa intreb eu ca este de vinzare.Dupa 2 zile de gindit l-am cumparat.Am chitanta de la Magazin,ma pot duce acolo dar incepe circul,nu stiu daca se merita acesti nervi si timp pierdut pentru cei 3-4 wati.M-am hotarit,la cit am platit trebuie sa mi-l schimbe sau sa faca ceva.O sa va tin la curent despre cum decurge treaba.Foarte misto gasesc seria elektronica pe care o detine - deci ea este sfinta.Provape stie exact dupa Serie la cine a trimis acest mod si nu are cum sa o dea la intors.Risca sa piarda contractul cu ei.Cam asa stau treburile.Deci va rog frumos daca aveti ocazie sa cumparati Beta ginditi-va bine inainte.Spor la vapat si o sa va tin la curent.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Provari P3

Mesaj de cristian »

Succes si nu te lasa, e pacat, cel mult putea sa ti-l lase la un pret mai mic ca sa zici si tu ca ai facut un targ bun.
Avatar utilizator
AWE
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 273
Membru din: Mar Dec 24, 2013 11:32 am
Localitate: TM

Re: Provari P3

Mesaj de AWE »

Subscriu la ce a zis Cristian, chipul e acelasi in versiunea finala ca si in cea Beta, deci resellerul ar trebui sa iti poata face upgrade de soft.

Totusi daca ma uit la ce ai scris, respectiv ca folosesti o rezistenta de 1.8Ohm, amperajul la 6v (adica 20w) ar fi de 3.33 A, deci sub limita de 3.8A de care zici, nu stiu de unde a rezultat acel maxim de 17.2w!
Avatar utilizator
Sanitarium
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 269
Membru din: Joi Sep 19, 2013 11:21 pm

Re: Provari P3

Mesaj de Sanitarium »

eu stiam ca cel beta are limita de 5A. produsul final are 5.5A. provari 2.5 are 3.5A
Scrie răspuns