Provari P3

slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Provari P3

Mesaj de slavyk »

Hmm... Nu am Provari și nici nu-mi doresc așa că îmi cer scuze pentru off-topic dar TC nu este o modă, este pasul următor, viitorul. Cel puțin eu, așa îl văd.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Provari P3

Mesaj de cristian »

Nu stiu ce sa zic apropos de viitor, dar pana una alta aste e trendul si vad ca se raspandeste repede.
PV meu ramane pentru atty clasice, gen KFL, EK etc.
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Re: Provari P3

Mesaj de alexinos »

Da Slavyk este viitorul,dar dupa cum stii totul este intr-o ecuatie care daca stam babeste sa o calculam ne duce la niste costuri mari.Incepind de la moduri cu TC,bateri de 25-30A,diferite tipuri de sirma de la Ni ; NiCr ; Titan ; V2A cu diferite dimensiuni - si acum vorbesc despre mine ajungem tot la cantal.Stiu entuziasmul este mare,imi amintesc cu placere cind a aparut K4 - erati toti incintati dupa care incet incet apareau la bazar.Sa vedem ce ne aduce viitorul,se preconizeaza viitorul va fi la putere mare - chiar a aparut DNA200 - si deja dupa parerea mea este ca lucrurile o iau in alta directie.Vreau sa mentionez ca detin DNA 40 din 12/2014 intre timp am avut 3 DNA40 diferite de soft si display si inca am o mare placere de vapat cu cantal.Dar asa este gustul meu.

Cristian chiar se potriveste bine cu aceste clasice dar da foarte bine si cu trendul actual.Al meu P3 este zilnic la datorie.
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Provari P3

Mesaj de slavyk »

Hmm... Vezi că apar moduri TC foarte ieftine și performante. Da, pare o aberație, nu se poate ieftin și bun dar asta este realitatea. DNA200 este "indicatorul" spre o altă direcție, cum a fost DNA40, la vremea lui.
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Re: Provari P3

Mesaj de alexinos »

Slavyk nu am nimic impotriva modurilor fie ele ieftine sau clonuri - ele trebuie sa functioneze.Deocamdata singurul cip care este stabil ar fi acel SX350 - apare luna ce vine cipul nou cu circuite de aur si argint - softul ramine acelasi.L-am testat fara control de temperatura si da complet altfel fata de DNA40 la aceasi putere.Va fi cu siguranta urmatoarea achizitie - dar ceva in paralel cum ar fi Vapor Flask SX350 - care nu va duce 200W ca DNA200 - dar va da cu siguranta 100W.
Scrie răspuns